Atletico bolji od Željezničara

7. Feb 2018. | 18:23 | NV
zeljo

Juniori Željezničara nisu se uspjeli plasirati među 16 najboljih ekipa Evrope nakon što su play offu Omladinske Lige prvaka poraženi od Atletico Madrida sa 1:3, prenosi NAP.

Oko 7.500 navijača na Grbavici moglo je uživati u lijepoj fudbalskoj predstavi bez obzira na nepogodne vremenske uslove. Izabranici Omera Joldića su pružili dobru partiju i pokazali su da su dostojan protivnik slavnog madridskog kluba čiji su se juniori u ovoj utakmici pokazali kao bolja ekipa.

Željo je poveo u 9. minuti pogotkom Šehića, a već u 27. minuti Moreno pogađa za Atletico. Isti igrač pet minuta kasnije pogađa za vodstvo gostujućeg tima.

U 68. minuti Aguero je pogodio za konačnih 1:3.

Iako je Željezničar okončao nastup u ovogodišnjoj Ligi pravaka može se reći da su plavi napravili odličan rezultat, posebno ako se uzme u obzir kako bosanskohercegovački klubovi od rata do danas igraju u evropskim takmičenjima.