Belgija i Vels remizirali, Kipar savladao Andoru

Nogometne reprezentacije Belgije i Velsa, koje nastupaju zajedno sa selekcijom u grupi B kvalifikacija za evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine, odigrale su neriješeno (0:0) u Briselu

16. Nov 2014. | 20:36 | D.R
31812


U drugom današnjem susretu grupe B Kipar nije imao problema s Andorom. Kiprani su na svom terenu pobijedili s visokih 5:0.

Reprezentacija BiH večeras od 20.45 sati gostuje Izraelu u Haifi.


tabela grupe B:
1. Vels 4 2 2 0 4:2 8
2. Izrael 2 2 0 0 6:2 6
3. Kipar 4 2 0 2 9:5 6
4. Belgija 3 1 2 0 7:1 5
5. BiH 3 0 2 1 2:3 2
6. Andora 4 0 0 4 2:17 0

– Ostali rezultati 4. kola:

grupa A:
– nedjelja, 16. novembra:
Holandija – Latvija 6:0 (3:0)
20.45 Češka – Island
20.45 Turska – Kazahstan

– tabela:
1. Island 3 3 0 0 8:0 9
2. Češka 3 3 0 0 8:4 9
3. Holandija 4 2 0 2 10:5 6
4. Latvija 4 0 2 3 1:10 2
5. Kazahstan 3 0 1 2 3:7 1
6. Turska 3 0 1 2 2:6 1


grupa C:
– subota, 15. novembra:
Luksemburg – Ukrajina 0:3 (0:1)
Makedonija – Slovačka 0:2 (0:2)
Španija – Bjelorusija 3:0 (2:0)

– tabela:
1. Slovačka 4 4 0 0 8:2 12
2. Španija 4 3 0 1 13:3 9
3. Ukrajina 4 3 0 1 6:1 9
4. Makedonija 4 1 0 3 4:10 3
5. Belorusija 4 0 1 3 2:9 1
6. Luksemburg 4 0 1 3 3:11 1


grupa D:
– petak, 14. novembra:
Gruzija – Poljska 0:4 (0:0)
Njemačka – Gibraltar 4:0 (3:0)
Škotska – Irska 1:0 (0:0)

– tabela:
1. Poljska 4 3 1 0 15:2 10
3. Njemačka 4 2 1 1 7:4 7
4. Škotska 4 2 1 1 5:4 7
2. Irska 4 2 1 1 10:3 7
5. Gruzija 4 1 0 3 4:7 3
6. Gibraltar 4 0 0 4 0:21 0


grupa E:
– subota, 15. novembra:
Engleska – Slovenija 3:1 (0:0)
San Marino – Estonija 0:0
Švicarska – Litvanija 4:0 (0:0)

– tabela:
1. Engleska 4 4 0 0 11:1 12
2. Slovenija 4 2 0 2 4:4 6
3. Švicarska 4 2 0 2 8:3 6
4. Litvanija 4 2 0 3 3:6 6
5. Estonija 4 1 1 2 1:2 4
6. San Marino 4 0 1 3 0:11 1


grupa F:
– petak, 14. novembra:
Grčka – Farski Otoci 0:1 (0:0)
Mađarska – Finska 1:0 (0:0)
Rumunija – Sjeverna Irska 2:0 (0:0)

– tabela:
1. Rumunija 4 3 1 0 6:1 10
2. Sjev. Irska 4 3 0 1 6:3 9
3. Mađarska 4 2 1 1 4:3 7
4. Finska 4 1 1 2 4:5 4
5. Farski O. 4 1 0 3 2:6 3
6. Grčka 4 0 1 3 1:5 1


grupa G:
– subota, 15. novembra:
Austrija – Rusija 1:0 (0:0)
Moldavija – Liechtenstein 0:1 (0:0)
Crna Gora – Švedska 1:1 (0:1)

– tabela:
1. Austrija 4 3 1 0 5:2 10
2. Švedska 4 1 3 0 5:3 6
3. Rusija 4 1 2 1 6:3 5
4. Crna Gora 4 1 2 1 3:2 5
5. Liechtenstein 4 1 1 2 1:6 4
6. Moldavija 4 0 1 3 2:6 1


grupa H:
– nedjelja, 16. novembra:
Azerbajdžan – Norveška 0:1 (0:1)
20.45 Bugarska – Malta
20.45 Italija – Hrvatska

– tabela:
1. Hrvatska 3 3 0 0 9:0 9
2. Italija 3 3 0 0 5:1 9
3. Norveška 4 3 0 1 6:3 9
4. Bugarska 3 1 0 2 3:4 3
5. Malta 3 0 0 3 0:6 0
6. Azerbajdžan 4 0 0 4 2:11 0


grupa I:
– petak, 14. novembra:
Portugal – Armenija 1:0 (0:0)
Srbija – Danska 1:3 (1:0)

– tabela:
1. Danska 4 2 1 1 6:4 7
2. Portugal 3 2 0 1 2:1 6
3. Albanija 2 1 1 0 2:1 4
4. Srbija 2 0 1 1 2:4 1
5. Armenija 3 0 1 2 2:4 1

Na vrh