BiH poražena od Rusije

25. Feb 2018. | 17:40 | NV
bih rusija

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Permu od Rusije rezultatom 70:53, okviru kvalifikacija za SP koje se naredne godine igra u Kini, javlja NAP.

Nakon dramatične utakmice i pobjede protiv Belgije u petak u Skenderiji, BiH nije uspjela da iznenadi favorizovane Ruse.

Prvih 17 minuta utakmice naš tim je uglavnom vodio i kontrolisao meč, da bi na odmor otišli sa sa 4 koša zaostatka (36:32). U trećoj četvrtini se desio pad naše selekcije i tu četvrtinu smo izgubili rezultatom 21:6, gdje je Musa postigao jedina dva poena iz igre. U četvrtoj četvrtini naš tim je zaigrao bolje, ali nije bilo snage da se stigne Rusija, iako su naši momci na pet minuta do kraja prišli na 11 poena zaostatka.

Najefikasniji u bh. timu bio je Džanan Musa sa 26 poena. Stipanović je dodao devet poena. Odličan je bio i Halilović koji je, posebno u prvom poluvremenu, igrao odlično u fazi napadi.

Na tabeli Francuska vodi sa omjerom 4:0, Rusija i BiH dijele poziciju broj dva sa omjerom 2:2, dok je Belgija posljednja sa četiri poraza.

Naredni meč BiH igra protiv Francuske 29. juna  na domaćem terenu. Međutim, za našu selekciju jednako važan meč se igra u Belgiji gdje gostuje Rusija. Pobjedom Rusije u Belgiji naš tim sigurno ide u nastavak kvalifikacija, bez obzira na rezultat koji će naši momci ostvariti protiv Francuske ili na gostovanju u Belgiji. Pobjeda protiv Francuske bi donijela dodatna dva boda, koja bi prenijeli u nastavak kvalifikacija, a utakmica u Belgiji ne bi imala nikakav rezultatski značaj, jer bodovi protiv posljednje ekipe u skupini se ne prenose.