City slavio na važnom gostovanju kod Swansea

Manchester City u novu godinu je ušao veoma važnom pobjedom na gostovanju kod Swansea rezultatom 2:3

1. Jan 2014. | 15:50 | Semir Hambo
16908

Fudbaleri Manchester Citya nastavljaju s dobrim igrama u Premier ligi te su u prvoj ovogodišnjoj utakmicu slavili protiv Swansea. U davdesetom kolu nogometaši Manuela Pellegrinija po neugodnim uslovima za igru bili su uspješni i bar na kratko preuzeli su vodeće mjesto na tabeli.

City je u vodstvo doveo Fernandhino golom u 14. minuti nakon sjajnog udarca s vrha kaznenog prostora. U finišu poluvremena sjajni nogometaš Wilfried Bonny pogodio je za izjednačenje.

Nastavak su bolje otvorili gosti te su za samo osam minuta postigli dva pogotka. Prvo je za vodstvo pogodio Toure a nakon toga i sjajni Kolarov za 1:3.

U sudijskoj nadoknadi svoj drugi pogodak postigao je i Wilfried Bonny za 2:3. Naš Edin Džeko odigrao je svih 90. minuta i odigrao prilično dobro. Imao je nekoliko izglednih prilika ali u postizanju gola nije imao sreće.