Dobar nastup Nurkića, ali novi poraz Portlanda

8. Apr 2018. | 17:07 | NV
nurkic-agencije

San Antonio Spurs pobjedio je ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 116:105. U izjednačenoj utakmici u kojoj su se obje ekipe smjenjivale u vodstvu, domaćin je odnio pobjedu u zadnjoj četvrtini koju je dobio rezultatom 35:28.

Jusuf Nurkić je pružio još jednu dobru partiju. On je za 30 minuta provedenih na terenu skupio 12 poena (šut iz igre 6/10), 12 skokova, 4 asistencije i 3 blokade. To je bio 26. double-double učinak za sjajnog mladog centra.

Kod domaćina najbolji je bio LaMarcus Aldrige sa 28 poena, 8 skokova, jednom asistencijom i četiri ukradene lopte. Manu Ginobili je još jednom pokazao o kakvoj košarkaškoj veličini je riječ. Postigao je 17 poena, bez promašaja iz igre (za dva poena 4/4, za tri poena 3/3) i tome dodao 3 skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Dejounte Murray je također postigao 17 poena.

Kod Portlanda je bio najefikansiji Damian Lillard sa 30 poena, 3 skoka i 5 asistencija. Evan Turner je postigao 18 poena, CJ McCollum je dodao 17.

Nakon ove pobjede San Antonio je došao do omjera od 46 pobjeda i 34 poraza, koliko imaju i New Orleans i Oklahoma. Utah Jazz je također skupila 46 pobjeda i 33 poraza (imaju utakmicu manje u odnosu na ovu grupu timova), a Minnesota i Denver su na omjeru od 45 pobjeda i 35 poraza. Jedan od ovih timova neće igrati doigravanje.

Portland drži treću poziciju u Zapadnoj konferenciji sa omjerom od 48 pobjeda i 32 poraza i do kraja sezone pokušaće izboriti zadržati tu poziciju, iako je već izborio doigravanje. Sve pomenute ekipe, osim ekipe Utah Jazza, moraju odigrati po još dvije utakmice (Utah tri), a mnoge od njih će biti direktni dueli ovih ekipa. Ulog su bolje pozicije pred doigravanje.

Portland našeg Nurkića gostuje Denveru i dočekuju ekipu Utaha Jazza. Za treću poziciju potrebna im je jedna pobjeda u ova dva susreta.