Dobre partije Nurkića i Teletovića i važne pobjede u borbi za doigravanje

16. Mar 2017. | 09:46 | NV
nurkic-teletovic

Naša dva najbolja košarkaša sinoć su imali uspješne nastupe u najboljem košarkaškom takmičenju na svijetu.

Nurkić blizu double-double učinka

Ekipa Portland Trail Blazera sa koju nastupa naš Jusuf Nurkić, sinoć je na gostovanju bila bolje od sjajne ekipe San Antonio Spursa i slavila rezultatom 106:110.

U napetoj utakmici u kojoj su se ekipe čak 21 izmjenjivale uvodstvu bolje su se snašli gosti iz Portlanda.

Protiv jedne od najjači centarskih linija u NBA, Nurkić je pružio odličnu partiju. Za 35 minuta provedenih na terenu Nurkiće je postigao 16 koševa, a tome je dodao 9 skokova, 3 asistencije, 4 ukradene lopte i jednu blokadu.

Najbolji u redovima domaćina bio je Kawhi Leonard sa 34 poena, 9 skokova, 6 asistencija, dvije blokade i tri ukradene lopte.

Goste je predvodio sjajni Damian Lillard sa 36 poena, 3 skoka, 4 asistencije i dvije ukradene lopte.

Ovom pobjedom Portland je prišao na samo dvije pobjede zaostatka ekipi Denvera (koja drži osmu poziciju) u borbi za doigravanje.

Na ovome linku možete pogledati isječke iz Jusufovog nastupa.

Teletović postigao 11 poena

Ekipa Milwaukeeja Bucksa slavila je rezultatom 97:96 protiv domaćina Los Angeles Clippersa.

Naš Mirza Teletović za 20 minuta provedenih na parketu postigao je 11 poena (3/8 šut za tri poena) i tome dodao po jedan skok, jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Najbolji u redovima domaćih Clippera bio je DeAndre Jordan sa 22 poena, 17 skokova, dvije blokade i dvije asistencije.

Buckse je i ovaj put predvodio ove sezone sjajni Giannis Antetokounmpo sa 16 poena, 5 skokova, 5 asistencija i jednom blokadom.

Ova pobjeda na teškom gostovanju veoma je bitna za Buckse koji drže sedmu poziciju na istoku i očekuju da će se naći u doigravanju.

Na ovome linku možete pogledati isječke iz Mirzinog nastupa.