Double-double učinak Nurkića u porazu Nuggetsa

8. Jan 2017. | 10:12 | NV
nurk

Denver Nuggetsi za koje nastupa naš Jusuf Nurkić sinoć su upisali poraz na gostovanju kod ekipe Oklahoma Thundera rezultatom 121:106.

Naš Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju za svoj tim, a utakmicu je počeo kao starter. Za 26 minuta provedenih na terenu Jusuf je postigao 11 poena, a tome je dodao 10 skokova, 3 ukradene lopte i jednu blokadu. Međutim, to nije bilo dovoljno da se slavi pobjeda na ovom teškom gosotvanju.

Thundere je kao i obično predvodio Russell Westbrook sa 32 poena, 17 skokova i 11 asistencija, a čemu je dodao još tri ukradene lopte za 35 minuta provedenih na parketu. Pored njega, u domaćem timu dobru partiju su pružili Steven Adams sa 16 poena, Victor Oladipo je postigao 15, a Enes Kanter 14 poena.

U redovima gostiju najviše je pokazao Wilson Chandler koji je postigao 24 poena, a tome dodao 7 skokova, dvije asistencije i dvije blokade. Will Barton je dodao 21 poen, a Danilo Gallinari 14 poena.

Nakon ovoga meča, Thunderi su na omjeru od 22 pobjede i 16 poraza, a Nuggetsi su skupili 14 pobjeda i 23 poraza.