Edin Džeko sjajan protiv Milana, ubjedljiva pobjeda Rome

7. May 2017. | 22:49 | NV
Edin_Dzeko_Roma

U derbiju 35. kola talijanske lige Roma je ubjedljivo savladala domaću ekipu Milana. Roma je slavila rezultaom 1:4, a naš Edin Džeko je bio najbolji na terenu.

Edin Džeko je pogodio dva puta, u 8. i 28. minuti meča, pa se na odmor otišlo ubjedljivim vodstvom Rome.

U drugom poluvremenu, tačnije u 76. minuti, Pašalić je pogodio i domaćinu donio nadu da mogu barem do jednog boda. Onda opet na scenu stupa naš golgeter, koji asistira El Shaarawyu u 78. minuti, čime Roma ponovo na koljena baca domaći tim.

Edin Džeko je napustio igru u 84. minuti, a tri minute poslije De Rossi pogađa iz penala za konačnih 1:4.

Nakon ove pobjede Roma zauzima drugo mjesto na tabeli sa 78 bodova, 7 manje od vodećeg Juvetusa i bod više od trećeplasirane ekipe Napolija, a do kraja je ostalo još tri kola.

Na listi strijelaca Džeko je prvi sa 27 pogodaka i 6 asistencija. Belotti je skupio 25 pogodaka i 5 asistencija.