Fudbaleri poraženi na gostovanju kod Kipra

31. Aug 2017. | 22:54 | NV
IMG_1591

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala veoma loše i zabilježila poraz na gostovanju kod Kipra rezultatom 3:2.

Iako je naša selekcija prvo poluvrijeme odigrala dobro i dobila ga sa 2:0, golovima Tonija Šunjića u 33. i Edina Višće u 44. minuti, u drugom poluvremenu dogodila se katastrofa.

Za samo 11 minuta, od 65. do 76. minute, Kipar je postigao tri pogotka (Christofi, Laban i Sotiriou) pored naših fudbalera koji su igrali užasno.

Poraz je još bolniji činjenicom da Grčka nije savladala Estoniju (0:0), pa bi sa tri boda naša selekcija zauzela drugo mjesto u grupi i do kraja kvalifikacija zavisila isključivo od sebe. Ovako, Belgija ima 19 bodova (večeras savladala Gibraltar sa 9:0), Grčka 13, BiH 11, Kipar 10, Estonija 5 i Gibraltar koji nije osvojio niti jedan bod.

Narednu utakmicu izabranici Mehmeda Baždarevića igraju sa Gibraltarom 03. 09., dok Grčka dočekuje Belgiju.