Gent senzacija Lige prvaka, čudesni povratak Arsenala

Arsenal, Chelsea, Roma, Gent i Dinamo Kijev su uhvatili "posljednji voz" za osminu finala Lige prvaka

9. Dec 2015. | 23:01 | D.R
51233

Arsenal je dominirao u Atini i sa 3:0 pobijedio je Olimpijakos. Londonski tim bio je mnogo bolji rival, na vrijeme je postigao gol, a već na startu drugog dijela Giroud je "ubio utakmicu" i utišao publiku.

Sve je krunisao iz penala za konačan rezultat. U drugom meču grupe Bayern je sa dva gola Robert Lewandowskog u tri minuta srušio Dinamo.

Chelsea je imao mnogo sreće protiv Porta u 12. minutu kada je Marcano postigao autogol nakon šuta Diego Coste.

Poslije toga je sve bilo lako plavcima koji su trijumf i prvo mjesto potvrdili pogotkom Williana. Dinamo Kijevu gol protiv Makabija bio je dovoljan za drugu poziciju.

Roma je u grupi završila iza Barselone, a ispred Bate Borisova i Leverkusena.

Rimljani su uprkos tome opet žestoko razočarali, odigrali su protiv Bjelorusa bez golova u finišu rizikovali senzacionalni poraz i ispadanje ali se Szczesny istakao.

Gary Neville je neuspješno debitovao na klupi Valensije, porazom od Liona 2:0.