Historijska pobjeda Barcelone: Barcelona savladala PSG rezultatom 6:1

8. Mar 2017. | 23:01 | NV
54460

Ljubitelji fudbala rijetko svjedoče utakmicama poput večerašnje odigrane na stadionu Camp Nou.

Prvi put u historiji Lige prvaka dogodilo se da će u naredno kolo proći ekipa koja je izgubila rezultatom 4:0 u prvoj utakmici. Ekipa Barcelone je to večeras uradila.

Luis Suarez je već u 3. minuti Barci donio prednost, a u 40. minuti bilo je 2:0 kada je Kurzawa pogodio vlastitu mrežu.

Barcelona je tako i otišla na odmor sa pola obavljenog posla u namjeri da anulira poraz iz prve utakmice.

Za 3:0 Lionel Messi je pogodio već u 50. minuti iz penala i to nakon što je srušen Neymar, pa se činilo da će Barca ipak stići do nevjerovatne pobjede i prolaza u četvrtinu finala Lige prvaka. Međutim, Cavani je pogodio u 62. minuti čime su mnogima srušeni snovi da će Barca ipak proći dalje, budući da im je sada bilo potrebno da pobjede sa 5 golova razlike.

Onda na scenu stupa Neymar koji u 88. minuti pogađa za 4:1. Zatim u prvoj minuti sudijske nadoknade Neymar sa jedanaest metara pogađa za 5:1. I onda, u posljednjoj minuti sudijske nadoknade vremena pogađa rezervista Sergio Roberto, a poslije asistencije Neymara.

Barcelona je slavila rezultatom 6:1 i na ovaj način ušla u historiju fudbala.