Holandija slomila Španiju s 5:1

U utakmici grupe B na Areni Fonte Nova koju su odigrali Španija i Holandija bolji su bili Holanđani koji su slavili s čak 5:1

13. Jun 2014. | 23:00 | A.D

Prvu veliku priliku imali su Holanđani nakon osam minuta igre. Wesley Sneijder je pobjegao odbrani Španije, šutirao je, ali na pravom mjestu je Iker Casillas, koji spašava mrežu Crvene furije.

U 27. minuti je Furija stigla do vodstva nakon što je Xabi Alonso pogodio iz jedanaesterca za vodstvo Španije od 1:0.

Izjednačenje je stiglo pred kraj prvog poluvremena nakon što je Van Persie postigao fantastičan gol glavom.

Deset minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno da Holanđani povedu a zadužen za realizaciju vodstva bio je Arjen Robben.

u 65. minuti Stefan de Vrij je iskoristio grešku Ikera Casillasa i odbrane Španije te pogodio za velikih 3:1.

Nakon katastrofalne greške španskog golmana Ikera Casillasa Van Persie je ponovo poentirao i postigao svoj drugi pogodak na utakmici za vodstvo od 4:1.

80. minut bio je momenat kada je Španija deklasirana i u njenu mrežu pospremljena i peta lopta. Strijelac je bio Robben.

Svjetsko prvenstvo, grupa B:

Španija – Holandija 1:5 (Xabi 27' / Van Persie 44', 73', Robben 53', 80', De Vrij 65')