Jorgandžije u polufinalu Lige prvaka, Griezmann junak utakmice

Atletico Madrid večeras je na domaćem terenu savladao Barcelonu rezultatom 2:0

13. Apr 2016. | 22:36 | Senahid Malanović
Griezmann

Prvu priliku za Bayern imao je Muller u 19. minuti, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Iako je Bayern više napadao, Benfica u 27. minuti dolazi do pogotka. Eliseu je lijepo centrirao u šesnaesterac a Raul Jimenez pogađa za vodstvo Benfice od 1:0.

Ipak, slavlje Benfice trajalo je svega desetak minuta. Arturo Vidal u 38. minuti svojim pogotkom donosi izjednačenje. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Preokret na utakmici i kartu za polufinale Lige prvaka svojim pogotkom donosi Thomas Muller u 52. minuti.

Benfica se nije predavala. Anderson Talisca u 77. minuti pogotkom iz slobodnog udarca donosi novo izjednačenje na utakmici. Bayern nakon pobjede iz prve utakmice ipak odlazi u polufinale Lige prvaka.

Atletico Madrid večeras je na domaćem terenu savladao Barcelonu rezultatom 2:0.

Atletico je mogao do pogotka već u 3. minuti. Gabi je šutirao ali je lopta otišla iznad prečke.

Ofanzivna igra Atletico Madrida isplatila se u 36. minuti. Antoine Griezmann svojim preciznim udarcem pogađa i donosi veliko slavlje navijačima. Do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

Mogao je Atletico i do drugog pogotka ali Saul Niguez u 53. minuti pogađa prečku.

Nakon što je Andres Iniesta u 87. minuti skrivio penal, Griezmann to kažnjava i vodi Atletico Madrid u polufinale Lige prvaka.