Liga prvaka: Juventus i Manchester City u četvrtfinalu

7. Mar 2018. | 23:24 | NV
pjanic(9)

Večeras su ekipe Juventusa i Manchester Citya izborile četvrtfinale Lige prvake u fudbalu.

City je u večerašnju utakmicu ušao rasterećeno i sa kombinovanim timom, budući da su Basel u prvoj utakmici igranoj u Švicarskoj pobjedili sa 0:5. Kombinovani sastav domaćina Basel je iskoristio i pobjedio rezultatom 1:2 u večerašnjem okršaju.

City je poveo već u 8. minuti golom Jesusa, a u 17. minuti gosti su izjednačili pogotkom Elyounoussija. U 71. minuti Lang je pogotkom Baselu donio pobjedu.

U drugoj utakmici, koja je u Torinu završena rezultatom 2:2, Tottenam i Juventus su prikazali odličnu igru. Domaći su do 60 minute igre bili bolji tim, a pogodak Sona u 39. minuti je upućivao da će engleski tim proći dalje. Međutim, tim našeg Miralema Pjanića nije tako mislio. U 64. minuti Higuain pogađa za izjednačenje, a tri minute kasnije za vodstvo pogađa Dybala.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je u posljednjim trenucima meča Harry Kane imao sjajnu priliku da domaćinu izbori produžetke.

Pjanić je odigrao čitavu utakmicu, ali će propustiti prvu utakmicu četvrtfinala zbog žutog kartona kojeg je večeras dobio.