Liga prvaka: Pobjeda Barcelone i Atletica, poraz Bayerna

23. Nov 2016. | 22:52 | NV
logo

Peto kolo Lige prvaka donijelo je mnogo iznenađenja, ali i dobrih i uzbudljivih utakmica. Nakon večerašnjeg kola poznati su i učesnici narednog kruga takmičenja, iako je do kraja grupne faze ostalo još jedno kolo.

U grupi A, večeras je bilo jako zanimljivo, posebno u meču između Arsenala i PSG. Arsenal je tražio pobjedu za osiguranje prvog mjesta u grupi, ali PSG je pružio odličnu partiju, pa je krajnji rezultat meča bio 2:2. U drugom meču grupe, Ludogorets i Basel su pdigrali bez golova.

Nakon petog kola Arsenal i PSG su skupili po 11 bodova, a Ludogorets i Basel po 2. Zadnje kolo će odlučiti koja će ekipa u naredni krug takmičenja s prve pozicije, a koja će ekipa takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi.

U grupi B, Besiktas i Benfica odigrali su veoma interesantnu utakmicu. Gosti su na poluvremenu vodili čak 3:0, ali su domaćini dobili drugo poluvrijeme istim rezultatom. U drugom meču grupe Napoli i Dynamo Kiev igrali su bez golova.

Nakon petog kola na vrhu tablice su Napoli i Benfica sa 8, a treći je Besiktas sa 7 bodova. Dynamo Kiev je skupio 2 boda. U zadnjem kolu Napoli, Benfika i Besiktas će odlučiti ko ide u naredni krug. Napoli će gostovati kod Benfice, dok će Dynamo ugostiti Besiktas.

U grupi C, Barcelona je opravdala ulogu favorita i slavila rezultatom 2:0 na gostovanju kod Celtica. U drugom meču grupe Monchengladbach i Manchester City igrali su 1:1, a obje ekipe su meč završile sa deset igrača.

Barcelona je na čelu grupe sa 12 bodova, City ima 8, a njemački tim je skupio 5 bodova. Celtic je na dnu tablice sa 2 boda.

U grupi D, desilo se najveće iznenađenje petog kola. Domaći Rostov porazio je Bayern iz Munchena rezultatom 3:2. U drugom meču grupe Atletico je bio bolji od gostujuće ekipe PSV i odnijeli pobjedu rezultatom 2:0.

Madriđani su ubjedljivo prvi u ovoj grupi sa 15 bodova, Bayern je skupio 9, Rostov 4, a PSV samo 1 bod.

Naredno kolo Lige prvaka se igra za dvije sedmice.