Liga prvaka: Real ubjedljiv, preokret Juventusa, poraz Uniteda

Real je na startu Lige prvaka upisao ubjedljiv trijumf, Juventus je preokretom došao do pobjede protiv Cityja, PSV bolji od Uniteda, pobjeda PSG-a

15. Sep 2015. | 23:18 | D.R
46952

Real je u Grupi A startovao pobjedom protiv Šahtara sa 4:0. Madriđani su dobili na poklon dva gola. Prvi poklon desio se u 30. minutu, kada je golmanu Šahtara ispala lopta, Benzema je to iskoristio i pogodio za vođstvo.

Drugi poklon stigao je od sudije, koji je pokazao na bijelu tačku potpuno neopravdano. Ronaldo je u tom 55. minutu bio precizan. To se desilo pet minuta nakon što je Šahtar ostao sa desetoricom zbog isključenja Stepanenka.

Osam minuta nakon drugog gola Reala pao je i treći. Opet iz penala, ovoga puta opravdanog. Ronaldo je ponovo bio precizan, a Portugalac je u 81. minutu kompletirao het-trik i stigao do rekordnog 80. gola u Ligi šampiona.

U toj grupi pobjedu je upisao i PSG. Francusku ekipu u vođstvo je doveo Di Maria već u četvrtoj minuti, dok je Cavani u 61-om postavio konačan rezultat.

U Grupi B pobjede su ostvarili domaćini – Wolfsburg i PSV. Wolfsburg je golom Draxlera savladao CSKA, dok je PSV bio bolji od Manchester Uniteda..

Depay je doveo United u vođstvo u 41. minutu, ali samo četiri minuta potom Moreno je izjednačio, da bi u 57-om Narsingh donio pobjedu holandskoj ekipi.

Što se tiče Grupe C Atletico je rutinski savladao Galatasaray u gostima. Oba gola za Madriđane psotigao je Griezmann. Benfika je bez problema savladala Astanu golovima Gaitana i Mitroglua.

U Grupi D na programu je bio veliki derbi između Manchester Cityja i Juventusa. "Stara dama" je nakon preokreta srušila City u Engleskoj. City je do vođstva došao autogolom Chiellinia u 57. minutu.

Međutim, Mandžukić i Morata su donijeli preokret i veliku pobjedu italijanskoj ekipi.