Liga prvaka: Ubjedljive pobjede Bayerna i Reala

15. Feb 2017. | 23:15 | NV
Liga-prvaka

U večerašnjim susretima osmine finala Lige prvaka u fudbalu, favoriti nisu imali milosti prema gostima.

Bayern iz Minhena je deklasirao Arsenal i slavio pobjedu od 5:1. Domaćini su poveli pogotkom Robbena u 11. minuti, a gosti iz Londona su izjednačili golom Sancheza u 30. minuti, nakon što je promašio penal i odbijenu loptu pospremio u mrežu Bavaraca.

Nakon toga, Bavarci su zaigrali puno bolje i golovima Lewandovskog u 53., Alcantare u 56. i 63. i Mullera u 88. minuti potopili goste iz Londona.

U drugom susretu u Madridu, Real je pobjedio goste iz Napolija, iako su gosti poveli pogotkom Insignea već u osmoj minuti susreta. Golom Benzeme u 18 minuti Real je izjednačio, a pogotke za konačnih 3:1 postigli su Kroos u 49. i Casemiro u 54. minuti.

Uzvratni susreti se igraju za dvije sedmice.