Maccabi i Real Madrid u finalu Eurolige

Druga polufinalna utakmica Eurolige u Milanu pripala je košarkašima Real Madrida koji su savladali ekipu Barcelone. Bitku u "final-fouru" u prvom polufinalnom meču dobio je Maccabi u susretu protiv košarkaša CSKA

17. May 2014. | 15:15 | I.Č
23033

Nakon druge polufinalne utakmice u Milanu, Euroliga je dobila i drugog finalistu koji će se u nedelju boriti sa ekipom Maccabija za trofej. Košarkaši Real Madrida pobijedili su Barcelonu i slavili rezultatom 100:62 (20:20, 25:17, 28:11, 27:14).

U prve dvije četvrtine meča Katalonci su uspjeli da pariraju Real Madridu, no posustali su u preostalih 30 minuta, kada je ekipa Barcelone postala nemoćna. Dok je Real Madrid igrao košarku, drugi tim je nijemo posmatrao meč na parketu. Tome svjedoči i konačan rezultat utakmice.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Serhio Rodriguez, koji je ubacio 21 poen. Pored Rodrigueza, dobar učinak su ostvarili još i Mirotić (19), Fernandez (12), Reyes (11) i Ljulj (11).

Finalni duel između Maccabija i Real Madrida na programu je u nedjelju sa početkom u 20.00 sati. Isti dan CSKA i Barcelona igraju za treće mjesto.