Manchester United osvojio Ligu Evrope i izborio učešće u Ligi prvaka naredne godine

25. May 2017. | 08:50 |
22242

Fudbaleri Manchester Uniteda osvojilu su u Štokholmu Ligu Evrope, nakon što su sinoć savladali ekipu Ajaxa rezultatom 2:0. Golove za slavni engleski tim postigli su Pogba u 18. i Mkhitaryan u 48. minuti meča.

Ekipa Josea Mourinha, ipak je bila preveliki zalogaj za mladi tim iz Amsterdama.

Pobjedom u sinoćnjem finalu, United je tek peti tim Evrope koji je osvojio tri najveća evropska klupska takmičenja: Liga prvaka/ Kup prvaka, Kup pobjednika kupova i Kup UEFA/ Liga Evrope. To su prije njih uspjela samo četiri tima: Ajax, Juventus, Bayern i Chelsea.

Pobjedom u finalu ovoga takmičenja, United je uspio naredne sezone izboriti mjesto u Ligi prvaka, iako je u engleskoj ligi takmičenje završio na šestoj poziciji.