Nedovoljna pobjeda Bayerna, Barcelona u finalu Lige prvaka

Bayern Munchen večeras je na domaćem terenu savladao Barcelonu rezultatom 3:2

12. May 2015. | 22:02 | S.M
40685

Bayern je već na početku utakmice krenuo napadački što im se isplatilo u 7. minuti. Poslije kornera Alcantare sa lijeve strane, Mehdi Benatia je ostao usamljen na lijevoj strani odakle glavom loptu šalje uz lijevu stativu.

Nije dugo trebalo Barceloni da dođe do izjednačenja. Fantastični trio Messi-Suarez-Neymar matirali su Neuera. Argentinac je poslao fantastičan pas u prazan prostor za Suareza, on je krenuo sam na golmana Bayerna, mogao je sam da završi akciju, ali je nesebično poslao loptu do Neymara u sredinu kojem je bilo lako da pogodi.

U 19. minuti, Bayern je umalo vratio vodstvo. Muller je šutirao glavom ali je golman Barcelone sjajnom paradom odbranio.

Barcelona je nastavila napadati i to joj se isplatilo u 29. minuti. Opet je trio Messi-Suarez-Neymar razbio odbranu Bayerna. Messi je otvorio put Suarezu ka golu, Urugvajac kao kod prvog gola nesebično poslao loptu na lijevu stranu do Neymara, koji pogađa za vodstvo Barcelone od 2:1. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao.

Bayern Munchen u 59. minuti dolazi do izjednačenja. Robert Lewandowski je dobio loptu ispred kaznenog prostora, sjajnim driblingom je izbacio Mascherana, te poslao loptu pored desne stative.

Bavarci su nastavili sa pritiskom. Poslije nove duge akcije ispred kaznenog prostora, Schweinsteiger je poslao loptu do Mullera koji sjajnim udarcem pogađa za vodstvo Bayerna od 3:2.

Iako je Bayern večeras savladao Barcelonu, rezultat im nije bio dovoljan da prođu u finale Lige prvaka.