Nurkić odličan, ali ipak poraz od ekipe Brooklyna

11. Nov 2017. | 17:04 | NV
nurkic agencije

Ekipa Portland Trail Blazersa za koju nastupa naš Jusuf Nurkić poražena je od gostujuće ekipe Broookyn Netsa rezultatom 97-101.

Iako je Nurkić odigrao još jednu odličnu partiju, to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi da izbori novu pobjedu.

Nurkić je za 25 minuta provedenih na terenu postigao 21 poen i tome dodao 5 skokova i jednu asistenciju. On je šutirao za dva poena 10/20 i pogodio jedno slobodno bacanje iz dva pokušaja.

Pored Nurkića u redovima domaćina najefikasniji je bio Damian Lillard sa 19 poena, 9 skokova i 6 asistencija za 36 minuta provedenih na terenu. CJ McCollum je dodao 17 poena za 34 minute.

Kod gostiju bolji od ostalih je bio D’Angelo Russell sa 21 poenom, 9 asistencija i 4 skoka.

Dijelove iz sinoćnjeg nastupa Jusufa Nurkića možete pogledati na ovome linku.