Nurkić ostvario 17. double-double sezone u pobjedi Portlanda nad aktuelnim šampionom NBA

10. Mar 2018. | 08:43 | NV
nurkic(3)

Ekipa Portland Trail Blazersa, za koju nastupa naš Jusuf Nurkić, za manje od mjesec dana drugi put je savladala aktuelne prvake NBA lige Golden State Warriorse. Najzanimljivije detalje sa utakmice možete pogledati na ovome linku.

Blazersi su ovaj put slavili rezultatom 125:108 i tako došli do niza od devet pobjeda zaredom. Ovo je 15 pobjeda u posljednjih 16 utakmica na domaćem terenu za Blazerse.

Jusuf Nurkić je došao do novog double-double učinka protiv Warriorsa. Sa 10 poena i 11 skokova Nurkić je došao do 17. double-double učinka u sezoni što je rekordan broj double-double učinaka za našeg mladog centra. Ovome učinku dodao je i jednu asistenciju.

Blazersi su odigrali još jednu odličnu partiju protiv NBA šampiona i zasluženo slavili. Osim u trećoj četvrtini utakmice, kada su gosti imali prednost, domaći tim je kontrolisao meč u većem dijelu susreta. Odlična odbrana domaćina, posebno u zadnjoj četvrtini, gostima je stvarala ogromne probleme. Međutim, mnogi su primjetili da je Portland dobio ovu utakmicu i zbog sjajne igre rezervista koji su postigli čak 47 poena, a gostujuća klupa samo 18.

Najbolji u redovima domaćih bili su CJ McCollum sa 30 i Damian Lillard sa 28 poena. Zach Collins i Evan Turner su dodali po 12 poena.

God gostiju najbolji je bio Kevin Durant sa 40 poena, Klay Thompson je postigao 25, a Javal McGee 10.

Nakon ove pobjede Portland je učvrstio treću poziciju na tabeli Zapadne konferencije sa omjerom od 40 pobjeda i 26 poraza. Golden State je drugi sa omjerom od 51 pobjede i 16 poraza, iza Houstona koji ima 51 pobjedu i 14 poraza. Gledajući čitavu ligu, Portland je trenutno peta ekipa po broju pobjeda, odmah iza dvije prvoplasirane ekipe iz Zapadne konferencije (Houston i Golden State) i dvije vodeće ekipe Istočne konferencije, Toronto i Boston, koji su skupili 48, odnosno 46 pobjeda.

Novi igrač u redovima Portlanda i pauza za Currya

Grčki centar Georgios Papagiannis novi je igrač Portlanda, saopšteno je iz ove NBA ekipe. Papagiannis je potpisao desetodnevni ugovor.

Dvadesetogodišnjak dolazi iz redova Sacramenta Kingsa gdje je za 12,4 minute po utakmici u prosjeku postizao 4,2 poena, 3,2 skoka i 0,8 asistencija.

Iz redova šampiona stižu loše vijesti. Stephen Curry, jedan od najboljih košarkaša na svijetu, najvjerovatnije će biti van terena, oko dvije sedmice, zbog povrede skočnog zgloba. Curry je povrijeđen prije dva dana na utakmici protiv San Antonia, pa nije ni nastupao protiv ekipe Portlanda.