Nurkić ponovo sjajan, ali nije bilo dovoljno za trijumf Portlanda

23. Jan 2018. | 19:58 | NV
nurkic agencije

Jusuf Nurkić pružio je još jednu odličnu partiju protiv svojeg bivšeg kluba Denver Nuggetsa. Domaći Denver je slavio rezultatom 104:101, mada je pobjedu mogao odnijeti i Portland koji je tri minute do kraja imao pet poena prednosti, a u zadnju minutu ušao sa prednošću od dva poena.

Nurkić je bio najbolji u redovima Portlanda. Za 27 minuta na terenu Nurkić je postigao 19 poena i tome dodao 12 skokova, tri blokade, dvije ukradene lopte i jednu asistenciju. U redovima gostiju dobru partiju je pružio i Damian Lillard sa 25 poena, 8 asistencija i dva skoka.

Kod domaćina najbolji je bio Jamal Murray sa 38 poena, 6 asistencija i 5 skokova. Nikola Jokić je dodao 16 poena, 12 skokova, 5 asistencija, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu.

Nakon 47 odigranih susreta Portland zauzima sedmo mjesto na tabeli Zapadne konferencije sa omjerom od 25 pobjede i 22 poraza. Na osmom mjestu je Denver sa 24 pobjede i 23 poraza.