Nurkić postigao 20 poena u porazu Portlanda

3. Feb 2018. | 11:30 | NV
nurkic-agencije

Ekipa Portland Trail Blazersa za koju nastupa naš Jusuf Nurkić poražena je na gostovanju u Torontu. Raptorsi su slavili rezultatom 130:105.

Nurkić je na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme postigao 20 poena (šut za dva poena 8/11 i sa linije slobodnih bacanja 4/5) te tome dodao 7 skokova, 3 asistencije i dvije ukradene lopte.

Favorizovani domaćini su dominirali u većem dijelu utakmice, a na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 37:18. Do kraja su domaćini uglavnom održavali stečenu prednost.

Za domaći tim DeMar DeRozan ubacio je 35 poena, a Jonas Valanciunas je dodao 18. Kod gostiju, Damian Lillard je postigao 32 poena, a CJ McCollum je dodao 21.

Nakon ove utakmice, Toronto sa omjerom 34 pobjede i 16 poraza zauzima drugo mjesto na tablici Istočne konferencije, a Portland sa omjerom od 29 pobjeda i 22 poraza zauzima šestu poziciju u Zapadnoj konferenciji.