Nurkić sjajan u pobjedi Portlanda nad Denverom

14. Nov 2017. | 10:20 | NV
nurkic

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu odličnu utakmicu za svoje Portland Trail Blazerse, koji su savladali gostujuće Denver Nuggetse rezultatom 99-82.

Gosti iz Denvera su držali priključak za domaćinima do polovine druge četvrtine kada Portland pravi prvu ozbiljnu razliku od 14 poena. Međutim, do kraja druge četvrtine Denver se vraća u igru i zaostaje samo pet poena za domaćim timom.

Početkom treće četvrtine činilo se da samo jedan tim igra. Portland je krenuo silovito i igra Denvera se vrlo brzo raspala, a Portland je imao prednost veću i od 20 razlike. Do kraja meča domaćini su rutinski održavali prednost igrajući prije svega dobro u odbrani.

Nakon meča, Nurkić je izjavio da je upravo odbrana bila ključ pobjede nad njegovim bivšim timom.

Kod Portlanda najefikasniji su bili Nurkić i CJ McCollom sa po 17 poena. Za 30 minuta na terenu Nurkić je još skupio i 5 skokova 1 asistenciju i jednu blokadu.

Kod gostiju bolji od ostalih su bili Jamal Murray i Paul Millsap sa po 18 poena.

Nakon ovoga meča Portland ima omjer od 7 pobjeda i 6 poraza, a Denver je skupio 8 pobjeda i 6 poraza.

Naš drugi internacionalac u NBA, Mirza Teletović, sinoć nije nastupio u pobjedi njegove ekipe Milwaukee Bucks nad gostujućim Memphisom rezultatom 110-103.