Odlična partija Nurkića, Teletović šuterski raspoložen

2. Nov 2017. | 09:42 | NV
nurkic

Sinoć na parketima NBA lige igrala su oba naša igrača. Jusuf Nurkić i Mirza Teletović imali su zapažene učinke, iako su njihovi timovi bili poraženi.

Portland za koji nastupa Nurkić upisao je poraz nakon produžetka na gostovanju kod ekipe Utah Jazz. Konačan rezultat je glasio 112-103.

Nurkić je pružio još jednu odličnu partiju. Za 35 minuta provedenih na terenu Nurkić je postigao 19 poena, 11 skokova, 3 blokade i dvije asistencije i uz Damiana Lillarda, koji je postigao 33 poena i tome dodao 10 skokova i 8 asistencija, bio najbolji igrač gostujućeg tima.

Nurkićev učinak je i vrijedniji činjenicom da je igrao protiv francuskog centra Rudyija Goberta, koji je jedan od najboljih defanzivaca u ligi. Međutim, Nurkić je imao bolji učinak u svim rubrikama, osim u blokadama gdje su bili izjednačeni.

Milwaukee Bucksi našeg Mirze Teletovića poraženi su na gosotvanju kod ekipe Charlotte Hornetsa rezultatom 126-121.

U utakmici koja je u najvećem dijelu bila izjednačena, domaćini su ipak slavili. Teletović je za 21 minutu provedenu na terenu postigao 12 poena, a tome je dodao i 4 skoka i jednu asistenciju. Iz šest pokušaja za tri poena Teletović je pogodio četiri puta.

Domaćine do pobjede predvodio je Kemba Walker sa 26 poena, dok je god gostiju najefikasniji bio Khris Middleton koji je postigao 43 poena i tome dodao 5 skokova i 7 asistencija.