Osam poena Nurkića u pobjedi Denvera nad Phoenixom

28. Nov 2016. | 07:55 | NV
Nurkic-1

Denver Nuggetsi upisali su novu pobjedu. Sinoć su slavili protiv ekipe Phoenix Sunsa rezultatom 120:114.

Gosti iz Denvera odlično su otvorili utakmicu i držali sve konce igre u svojim rukama. Na poluvrijeme su otišli sa 20 poena prednosti. Sunsi su se u ostatku meča nekoliko puta uspjeli probližiti Denveru, ali za preokret nisu imali snage.

Naš Jusuf Nurkić je na terenu proveo 16 minuta i za to vrijeme postigao 8 poena, čemu je dodao 6 skokova i dvije asistencije.

U redovima Denvera bolji od ostalih su bili Wilson Chandler sa 25 poena, 8 skokova, 2 asistencije i 3 ukradene lopte. Dobru partiju je pružio i iskusni Jameer Nelson koji je postigao 21 poen, čemu je dodao 2 skoka i 3 asistencije.

Kod domaćih Sunsa najbolji je bio Eric Bledsoe sa 35 poena, 6 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene lopte i isto toliko blokada. Pored njega, više od ostalih je pokazao Devin Booker sa postignutih 30 poena, 3 skoka, 4 asistencije i jednom ukradenom loptom.

Nakon ovoga meča Nuggetsi su na omjeru od sedam pobjeda i deset poraza, dok su Sunsi skupili 5 pobjeda i upisali 13 poraza.