Osmina finala LP: Osam golova u Manchesteru, šest u Leverkusenu

21. Feb 2017. | 23:00 | NV
Liga-prvaka

Iako su prije početka mečeva večerašnji parovi Lige prvaka u fudbalu manje obećavali od nekih drugi, ipak ljubitelji fudbala su mogli zaista uživati u viđenom.

U Manchesteru, City je pobjedio Monaco rezultatom 5:3, iako je Monaco dva puta vodio.

Utakmicu je bolje otvorio City, pa je Sterling pogodio u 26. minuti. Samo šest minuta kasnije sjajni kolumbijski napadač Falcao izjednačio je rezultat. Mbappe je u 40. minuti donio i prednost gostima, pa se i tim rezultatom otišlo na pauzu.

U 50. minuti Falcao je promašio penal, čime je odmogućio Cityu da se vrati u igru. U 58. minutu Aguero je izjednačio na 2:2, a tri minute kasnije Falcao je ponovo pogodio za novo vodstvo, nakon što je izveo driblig i lob udarcem postigao prelijep pogodak.

Tada se City u potpunosti budi i postiže čak tri gola. Prvo je Aguero u 71. minuti pogodio za izjednačenje, a Stones u 77. minuti donio je vodstvo svojoj ekipi. Na kraju, za konačni 5:3 pogodio je Sane.

U Njemačkoj, Bayer Leverkusen je ugostio Atletico Madrid i upisao poraz rezultatom 2:4.

Atletico je bolje otvorio utakmicu i golovima Nigueza i Griezmanna u 17. i 25. minuti obezbjedio veliku prednost.

Leverkusen je uzvratio u 48. minuti pogotkom Bellarabija, a Gamerio je pogodio za 1:3 u 59. minuti.

Autogol Savića iz 68. minute domaćinima je dao nadu, ali to nije dovoljno. Za konačni 2:4 je pogodio Torres u 86. minuti.

Revanš utakmice se igraju za dvije sedmice.