Osmina finala LP: Pobjede Juventusa i Seville

22. Feb 2017. | 22:52 | NV
pjanic

Večerašnje utakmice osmine finala Lige prvaka u fudbalu nisu ponudili aktraktivan fudbal kao protekle večeri, ali ipak ljubitelji fudbala su imali šta vidjeti.

Juventus je kao gost savladao ekipu Porta rezultatom 2:0. Kako su domaćini već u 27. minuti ostali bez igrača, zbog drugog žutog kartona, pobjeda Juventusa nije nikoga iznenadila.

Iskusni tim iz Torina je pleo mrežu oko gola Porta i napokon u 72. minuti rezervista Marko Pjaca je pogodio za vodstvo Juventusa. Dvije minute kasnije Alves je postigao pogodak za konačnih 2:0.

Naš Miralem Pjanić je igrao čitavu utakmicu i bio pravi vođa Juventusovog veznog reda.

Sevilla je ugostila Leicester i upisala pobjedu od 2:1, što joj daje prednost pred uzvrat u Engleskoj, ali i engleski prvak će imati svoje šanse.

Correa je u 14. minuti pormašio penal, ali to nije omelo Sevillu. Već u 25. minuti za vodstvo Španaca pogodio je Sarabia. Correa se iskupio za pomenuti promašaj i u 62. minuti udvostručio je prednost.

Englezi se nisu predavali, pa je u 73. minuti Vardy postigao pogodak koji njegov tim drži u igri za prolaz u naredeni krug tamičenja.

Revanš susreti se igraju za dvije sedmice.