Pobjeda Monaca i Reala na gostovanju, Atletico slavio na domaćem terenu

13. Apr 2017. | 06:50 | NV
Liga-prvaka

Još jedna uzbudljiva noć u Ligi prvaka je za nama. Gosti su bili uspješniji, a ukupno je palo devet golova.

Prva utakmica sinoćnjeg programa četvrtfinala je bila između domaće Borussije Dortmund i Monaca, a koja je trebala biti odigrana noć ranije i koja je odgođena zbog eksplozije za sada nepoznate naprave.

Monaco je još jednom ove godine pokazao da je odličan tip i sinoć je postigao tri pogotka na gostovanju, a čak je Fabiano propustio realizovati kazneni udarac u 17. minuti pri rezultatu 0:0.

Međutim, to nije pokolebalo goste, pa je Mbappe pogodio za vodstvo u 19. minuti, da bi Bender u 35. autogolom gostima donio novu prednost.

U 57. minuti domaćini su pogodili preko Dembelea, da bi za konačnih 1:3 ponovo pogodio sjajni mladi igrač Mbappe.

Pobjede ekipa iz Madrida

Na Vincente Calderonu Atletico je pobjedio gostujući Leicester minimalnim rezultatom. Griezmann je pogodio nakon sumnjivog jedanaesterca u 28. minuti.

U derbiju sinoćnjeg kola Lige prvaka između domaćeg Bayerna i Reala bolje su se snašli gosti, iako na početku utakmice to tako nije izgledalo. Za vodstvo njemačkog tima pogodio je Vidal u 25. minuti, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena promašio jedanaesterac.

Onda je na scenu stupio Ronaldo sa dva pogotka u 47. i 77. minuti i donio gostima veliko slavlje.