Pobjeda Portlanda i dobra partija Nurkića

6. Jan 2018. | 15:24 | NV
nurkic-agencije

Portland Trail Blazersi su upisali sigurnu pobjedu nad najslabijom ekipom lige Atlanta Hawksima rezultatom 110:89.

Na početku utakmice igralo se izjednačeno, pa je Portland poslije 12 odigranih minuta imao osam poena prednosti. U drugoj četvrtini su gosti zaigrali nešto bolje, pa su uspjeli smanjiti zaostatak na šest poena.

Portland je poslije odmora ubacio u brzinu više, te nakon tri odigrane dionice imao vodstvo od 14 poena. Posljednja dionica nije donijela mnogo zanimljivosti, pošto su domaćini odradili rutinski posao i na taj način došli do pobjede.

Bh. centar je na terenu proveo 23 minute i bio je blizu double-double učinka sa 11 poena i devet skokova, a tome je dodao tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Najefikansiji pojedinac u redovima Portlanda je bio CJ McCollum koji je ubacio 20 poena. Za Atlantu je najbolji igrač bio njemački košarkaš Dennis Schroder koji je ubacio 14 poena.

Portaland ima omjer od 20 pobjeda i 18 poraza i trenutno zauzima sedmo mjesto u Zapadnoj konferenciji. Atlanta, sa druge strane, je ekipa za najlošijim omjerom čitave NBA lige i u Istočnoj konferenciji zauzima posljednju poziciju sa omjerom od 10 pobjeda i 28 poraza.