Pobjeda Portlanda nad šampionima: Nurkić sjajan

15. Feb 2018. | 12:56 | NV
nurkic

Ekipa Portland Trail Blaterza odigrala je još jednu sjajnu utakmicu ove sezone. Na domaćem terenu Blazersi su ovaj put slavili rezultatom 123:117 protiv aktuelnog šampiona liga Golden State Warriorsa, do sinoć vodeće ekipe Zapadne konferencije.

Portland je odigrao još jednu odličnu utakmicu, a tako je i igrao i naš Jusuf Nurkić. Nurkić je za 30 minuta ubacio 17 poena i tome dodao 13 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu. Nurkić je iz igre pogodio 7 od 14 pokušaja, a polovičan je bio i sa linije slobodnih bacanja 3/6.

Ovo je Nurkiću 14. double-double sezone, što mu je rekord u dosadašnjoj NBA karijeri.

Međutim, prva zvijezda večeri kod domaćina bio je Damian Lillard koji je gostima ubacio 44 poena. CJ McCollum je dodao 29, a Al-Farouq Aminu je dodao 9 poena. Lillard je tako došao do brojke od 40 uzastopnih utakmica u kome je pogodio šut za tri poena. Lični rekord mu je 42 utakmice za redom. Lillard je posebno bio efikasan u provoj četvrtini postigavši čak 18 poena

Ni 50 poena Kevina Duranta nije bilo dovoljjno aktuelnom šampionu za pobjedu. Ovo je peti put u karijeri da Durant postiže 50 poena i ujedno to mu je lični rekord ove sezone. Klay Thompson i Stephen Curry su postigli po 17 poena, a Draymond Green je dodao 16 poena, 12 skokova i 7 asistencija.

Nakon ove utakmice Golden State (44-14 omjer) je prepustio prvo mjesto ekipi Houstona (44-13 omjer), a Portland se nalazi na šestom mjestu sa omjerom od 32 pobjede i 26 poraza.