Poraz Denvera, Nurkić dvocifren

8. Dec 2016. | 09:36 | NV
nurkic

Denver Nuggetsi našeg Jusufa Nurkića poraženi su na gostovanju kod Brooklyn Netsa rezultatom 116:111.

Jusuf Nurkić opet je bio dvocifren. On je za 17 minuta provedenih na terenu postigao 11 poena, a tome je dodao 3 skoka i jednu asistenciju.

Netse je od pobjede predvodio Brook Lopez, koji je najbolji igrač Netsa ove sezone. Sinoć je Lopez postigao 24 poena, 8 skokova, 4 asistencije i dvije blokade. Sean Kilpatrick je dodao 22 poena uz 6 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu. Mostarac Bojan Bogdanović je na terenu proveo 33 minute i postigao je 19 poena, 3 asistencije i jedan skok.

U gostujućem Denveru, pored našeg Jusufa Nurkića, bilo je čak pet igrača sa dvocifrenim učinkom, a od toga njih četvorica su meč počeli sa klupe. Najefikasniji je bio Wilson Chandler sa 27 poena, a tome je dodao 15 skokova i jednu ukradenu loptu. Will Barton je dodao 15 poena, 9 skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte te jednu blokadu. Inače, svi igrači Denvera su se upisali u strijelce na ovome meču.

Nakon ovoga meča Denver je na omjeru od 8 pobjeda i 14 poraza, dok je Brooklyn skupio 6 pobjeda i 15 poraza.