Poraz od Belgije i pored tri postignuta pogotka

7. Oct 2017. | 20:21 | NV
bih belgija foto patria

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na stadionu Grbavica od reprezentacije Belgije rezultatom 3:4 i na taj način ostala bez šansi da se nađe u baražu za Mundijal u Rusiji naredne godine.

Belgija je odlično otvorila meč i postigla pogodak već u 4. minuti kada je pogodio Meunier.

Naša selekcija je tada bolje zaigrala, pa je Haris Medunjanin pogodio u 30. minuti, a samo devet minuta kasnije Edin Višća je pogodio za vodstvo BiH, što je bio i rezultat na kraju prvog poluvremena.

Belgija je baš kao u prvom poluvremenu bolje otvorila i drugo. Batshuayi je pogodio u 59. minuti, da bi samo pet minuta kasnije Vertonghen ponovo donio prednost favoriziranim gostima.

Naši igrači su se ponovo vratili u igru u 82. minuti kada je pogodio Đumić. Međutim, dvije minute kasnije Carrasco pogađa za konačnih 3:4.