Poraz Portlanda, Nurkić solidan

24. Mar 2018. | 17:53 | NV
nurkic-lillard

Ekipa Portland Trail Blazersa, za koju nastupa naš Jusuf Nurkić, sinoć na domaćem terenu upisala drugi uzastopni poraz. Nakon Houstona, pobjedu je odnijela i ekipa Bostona rezultatom 100:105.

Tokom tri četvrtine Portland je bio bolji tim, ali u zadnjoj četvrtini igra domaćih se raspala. Boston je posljednju četvrtinu dobio rezultatom 23:38.

Nurkić je za 27 minuta provedenih na terenu ubacio 11 poena i tome dodao 7 skokova i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Međutim, treba napomenuti, Nurkić je bio upitan za ovaj meč zbog bolova u leđima. Pred sami početak utakmice donesena je odluka da sjajni centar nastupi.

Najbolji kod domaćina je bio CJ McCollum sa 26 poena 7 skokova, 4 asistencije i dvije ukradene lopte. Damian Lillard je također postigao 26 poena i tome dodao 3 skoka i 8 asistencija.

U redovima Bostona više od ostalih je pokazao Marcus Morris sa 30 poena i dva skoka. Terry Rozier je dodao 16 poena, 5 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Portland i dalje drži treću poziciju u Zapadnoj konferenciji sa omjerom od 44 pobjede i 28 poraza, a Boston drži drugu poziciju u Istočnoj konferenciji sa omjerom od 49 pobjeda i 23 poraza.