Portland došao do važne pobjede: Nurkić odličan

26. Mar 2018. | 14:33 | NV
nurkic(3)

Nakon dva poraza na domaćem terenu, od ekipa Houstona i Bostona, Portland Trail Blazersi našeg Jusufa Nurkića došli su do važne pobjede na gostovanju u Oklahomi. U susretu četveroplasirane i trećeplasirane ekipe Zapadne konferencije Nurkić i družina su odnijeli pobjedu rezultatom 105:108 i tako došli do šeste pobjede zaredom na gostovanjima.

Ovo je četvrta pobjeda ove sezone u četiri meča sa Oklahomom, što im nije pošlo za rukom još od sezone 2002/03. Šta više, u zadnjih šest utakmica Portlad je slavio protiv Oklahome.

U neizvjesnoj utakmici Portland je bilo bolji, iako sam početak utakmice nije govorio da će utakmica biti neizvjesna do samog kraja. Naime, Portland je poveo sa 2:14, zatim dobio prvu četvrtinu rezultatom 17:34, ali se Oklahoma vratila sa nekoliko vezanih poena i dobrih poteza rezerviste Raymonda Feltona. Na odmor se otišlo sa rezultatom 52:57 za goste.

U trećoj i četvrtoj četvrtini Oklahoma igra bolje i vodi uglavnom sa nekoliko poena prendnosti. Međutim, u zadnjiih četiri minute susreta Oklahoma postiže samo šest poena (svih šest postigao Russell Westrook) dok gosti postižu čak 12, od čega 4 Nurkić, a ostale Damian Lillard, Maurice Harkless, CJ McCollum i Al-Farouq Aminu.

Nurkić je ponovo bio sjajan. Pored odlične odbrane u reketu i sjajne igre u napadu sa Lillardom, Nurkić je uspio za 30 minuta na terenu da postigne 17 poena, 12 skokova, dvije blokade, dvije ukradene lopte i jednu asistenciju. Nurkić je šutirao 8/13 iz igre i 1/2 sa linije slobodnih bacanja.

Ipak, najefikasniji je bio McCollum sa 34 poena, 4 skoka, 4 asistencije i jednom ukradenom loptom. Lillard je dodao 24 poena, 7 skokova, 5 asistencija i tri ukradene lopte. Ovaj sjajni bek sinoć je došao do još jednog rekorda – 60 ubačenih slobodnih bacanja bez promašaja, a sinoć ih je pogodio 11 iz 11 pokušaja.

Kod domaćina najbolji je bio Westbrook sa 23 poena, 8 skokova, 9 asistencija i 4 ukradene lopte. Steven Adams je dodao 18 poena, 10 skokova, dvije blokade i jednu asistenciju, a Jeremi Grant se zaustavio na 17 poena, 3 skoka, jednoj sistenciji i jednoj blokadi.

Nakon ovoga meča, Portland je na omjeru od 45 pobjeda i 28 poraza, a Oklahoma je skupila 44 pobjede i 31 poraz.

Na ovome linku možete pogledati učinak Jusufa Nurkića.