Real Madrid i Liverpool u četvrtfinalu Lige prvaka

6. Mar 2018. | 22:57 | NV
Cristiano_Ronaldo-1

Fudbaleri Real Madrida i Liverpoola prvi su četvrtfinalisti ovogodišnje Lige prvaka u fudbalu.

Aktuelni šampioni Lige pravaka večeras su slavili u Parizu protiv ekipe PSG-a rezultatom 1:2. Za vodstvo španskog tima pogodio je Ronaldo u 51. minuti. Već u 66. minuti Parižani ostaju sa igračem manje, nakon što je Marco Verratti dobio crveni karton. Već tada je jasno bilo da će španski tim ići u narednu rundu obzirom da su u prvom meču slavili rezultatom 3:1.

U 71. minuti Edison Cavani je izjednačio rezultat, a Casemiro je devet minuta kasnije pogodio za pobjedu Real Madrida.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Liverpool i Porto su igrali bez golova. Međutim, u ovom meču ranije se znao pobjednik, budući da je engleski tim u prvoj utakmici u Portugalu slavio rezultatom 0:5.

Treneri obje ekipe su večeras izveli izmjenjeni sastav, očito uvjereni da je Liverpool prošao dalje i da najbolje igrače treba čuvati na naredne mečeve u domaćem prvenstvu.