Rukometašice Brazila nove svjetske prvakinje

Rukometašice Brazila su nove svjetske prvakinje, nakon što su savladale Srbiju rezultatom 22:20 (13:11) u finalnoj utakmici u Beogradu

22. Dec 2013. | 19:28 | D.Z
16441

Nakon uzbudljive završnice u beogradskoj Areni, pred više od 19 hiljada navijača, rukometašice Brazila su savladale reprezentaciju Srbije u finalnom meču Svjetskog prvenstva u rukometu za žene, i na taj način osvojile zlatnu medalju.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi, dvije reprezentacije su se smenjivale u minimalnoj prednosti, od gola razlike. Pred kraj prvog dijela igre, Brazilke su uspele da se odvoje na dva razlike i na odmor otišle sa rezultatom 13:11.

Na početku drugog poluvremena, rukometašice Brazila su razliku sa poluvremena uvećale, a prvo izjednačenje (19:19) desilo se pet minuta pred kraj meča, pogotkom Jelene Nišović.

Pri rezultatu 21:20 za Brazil, Cvijić nije uspjela da postigne gol i izjednači rezultat, ali je sa druge strane, u slijedećem napadu Rodrigues bila sigurna i postavila konačni rezultat meča (22:20).

Najefikasnije rukometašice na ovoj utakmici bile su Alexandra De Nascimento u reprezentaciji Brazila sa 6 postignutih golova i iz Srbije Dragana Cvijić sa 5.

Dvije Srbijanke u All star teamu

U "All star team“ XXI Svjetskog prvenstva u rukometu za žene izabrane su: golman Barbara Arenhart iz Brazila, lijevo kriloMarija Fisker iz Danske, lijevi bek Sanja Damjanović iz Srbije, centralni bek Anita Gerbič iz Mađarske, desni bek Suzan Miler iz Nemačke, desno krilo Sun Hi Wu iz Koreje i pivotman Dragana Cvijić iz Srbije.

Za MVP igračicu, odnosno najkorisniju igračicu prvenstva proglašena je Eduarda Amorim iz Brazila.

Na finalnoj utakmici, koju je posmatralo 19.467 navijača, ponovo je oboren svjetski rekord u broju navijača koji su prisustvovali jednoj rukometnoj utakmici za žene.

Srbijanske srebrene rukometašice, navijači će imati priliku sutra da pozdrave na organizovanom "dočeku“ od 20 sati ispred zgrade Skupštine Grada u Beogradu.