Popularni “Dream Team” odbranio titulu svjetskog prvaka u košarci

Košarkaška reprezentacija SAD-a, popularni ''Dream Team'', savladao je reprezentaciju Srbije sa 129:92 u finalu Svjetskog prvenstva u Španiji

14. Sep 2014. | 23:05 | S.M
28532

Srbija je napravila dva koraka naprijed u odnosu na prethodni šampionat 2010. u Turskoj, gdje je bila četvrta, dok su Amerikanci odbranili titulu.

Amerikanci su bez problema pobijedili balkansku selekciju, iako je u prvih pet minuta utakmice izgledalo da će Srbi pružiti dostojan otpor.

Nakon četiri minute susreta izabranici Aleksandra Đorđevića su vodili 15:7, ali tada je američki tim ubacio u brzinu više i počeo stvarati rezultatsku prednost.

Prva četvrtina je završila 35:21 za Amerikance, a njihova prednost je nastavila rasti i u ostalim periodima susreta. Amerikance je služio šut, pogodili su čak 11 trojki u prvom poluvremenu, koje je završilo rezultatom 67:41.

Igrači SAD-a su se opustili tek u zadnjem periodu utakmice. U tim trenucima oba tima su igrala slabiju košarku, što je uslovilo veliki broj postignutih poena, ali i nekoliko atraktivnih poteza s obje strane.

Najefikasniji u timu SAD-a bio je 26 poena bio je Kyrie Irving, James Harden je dodao 23, dok su po 12 poena postigli Klay Thompson i Kenneth Faried.

U ekipi Srbije istaknuli su se Nemanja Bjelica i Nikola Kalinić s po 18 poena. Bogdan Bogdanović je dodao 15, a Miloš Teodosić deset poena uz sedam asistencija .

Bronzanu medalju osvojila je Francuska, koja je jučer u meču za 3. mesto pobijedila Litvaniju sa 95:93.

Utakmica je odigrana u Madridu pred 15.000 gledalaca, a sudili su Stiven Sibel (Kanada), Edi Vijator (Francuska) i Boris Rižik (Ukrajina).