Šesnaesti double-double sezone za Nurkića u pobjedi nad Lakersima

6. Mar 2018. | 15:09 | NV
nurkic-agencije

Ekipa Portland Trail Blazersa igra odlično ove sezone. Sinoćnja pobjeda na gostovanju u Los Angelesu kod Lakersa još je jedna potvrda da Portland ima tim koji pobjednički karakter. Do pobjede rezultatom 103:108 Portland je došao nakon preokreta. Samo pet minuta prije kraja domačin je imao 11 poena prednosti i vodostvo od samog početka drugog poluvremena.

Jusuf Nurkić je odigrao još jednu sjajnu partiju za svoju ekipu. Za 29 minuta provedenih na terenu Nurkić je došao do šesnaestog dobule-double učinka u sezoni. On je postigao 16 poena i tome dodao 16 skokova, tri asistencije i jednu blokadu. Nurkić je igrao odlično tokom većeg dijela susreta i postigao je neke veoma važne poene. Dio nastupa našeg centra možete pogledati na ovome linku.

Najefikasniji igrač kod Portlanda bio je Damin Lillard sa 39 poena, a CJ McCollum je dodao 22 poena. Ovo je Lillardova dvadeseta utakmica sezone u kojoj je postigao 30 i više poena. Protiv Lakersa je postigao 14 poena u zadnjoj četvrtini.

Randle sa 21 i Thomas sa 19 poena su bili najbolji u redovima domaćina.

Nakon ove pobjede Portland i dalje drži treću poziciju na tabeli Zapadne konferencije sa omjerom od 38 pobjeda i 26 poraza.