Sjajna partija Nurkića u pobjedi Denvera

21. Nov 2016. | 07:57 | NV
DENVER, CO - APRIL 8:  Jusuf Nurkic #23 of the Denver Nuggets and Nikola Jokic #15 of the Denver Nuggets celebrate during the game against the San Antonio Spurs on April 8, 2016 at the Pepsi Center in Denver, Colorado. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2016 NBAE (Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images)

Denver Nuggetsi za koje nastupa naš Jusuf Nurkić sinoć su pobjedili gostujuću ekipu Utah Jazza rezultatom 105:91.

Jusuf je predvodio svoj tim u ovoj pobjedi. Za provedenih 26 minuta na terenu, on je postigao 16 koševa, a tome dodao 11 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Pored Jusufa Nurkića u redovima Nuggetsa dobru partiju pružili su Wilson Chandler sa 17 poena, 4 skoka, jednom asistencijom i jednom ukradenom loptom; te Jamal Murray sa 18 poena. Murray je odlično iskoristio minute provedene na terenu u momentima kada je pobjednik meča već bio poznat.

U gostujućoj ekipi najbolji pojedinac na terenu bio je Gordon Hayward sa 25 postignutih poena, a bolji od ostalih bili su Dante Exum, Rodney Hood i Joe Johnson koji su postigli po 10 poena.

Nakon ovoga meča Denver je na omjeru od 5 pobjeda i 8 poraza, dok Utah ima skor od 7 pobjeda i 8 poraza.