514819834

Sinoć su naša dva najbolja košarkaša u najjačoj ligi na svijetu pokazali svoje raskošno košarkaško znanje.

Mirza Teletović je propustio dva zadnja meče svojeg tima, pa je svoj povratak krunisao sjajnom igrom.

Teletović šuterski raspoložen

Mirza Teletović u porazu svojih Milwaukee Bucksa od domaćih Washington Wizardsa rezultatom 110:105 za 26 minuta provedenih na parketu postigao 25 poena, čemu je dodao 3 skoka i jednu blokadu. Mirza je pogodio pet trojki iz šest pokušaja, čime je još jednom pokazao da se radi o vanserijskom šuteru. Inače, ovo je najefikasnija utakmica za Mirzu od kada je došao u Buckse.

Giannis Antetokounmpo je za Buckse ubacio 28 poena, a tome je dodao 13 skokova i 7 asistencija. Pored njega i Teletovića, dobru partiju pružio je i John Henson sa 14 poena.

U redovima Wizardsa John Wall i Bradley Beal uobičajno su bili najbolji. Wall je ubacio 24, a Beal 20 poena, a tome su dodali pojedinačno 11, odnosno 6 asistencija. Kelly Oubre Jr. je dodao 19 poena, 9 skokova, jednu asistenciju i čak tri ukradene lopte.

Nakon ove partije Bucksi su na omjeru od 11 pobjeda i 11 poraza, dok je Washington skupio 9 pobjeda i 13 poraza.

Nurkić blizu double-double učinka

Denver Nuggetsi našeg Jusufa Nurkića upisali su novu pobjedu. Ovaj put su kao gosti slavili pobjedu nad ekipom Orlando Magica rezultatom 113:121.

Jusuf Nurkić je igrao sjajno. Za 20 minuta provedenih na terenu on je postigao 17 poena, a tome je dodao 8 skokova i jednu blokadu.

Najefikasniji u redovima Nuggetsa bio je Danilo Gallinari sa 21 poenom, a tome je dodao 6 skokova i 3 asistencije. Pored njega dobru partiju su pružili i Kenneth Faried sa 19 poena i Will Barton sa 16 poena.

U redovima Orlanda najbolji je bio Evan Fournier sa 24 poena, 4 skoka, 6 asistencija i jednom ukradenom loptom. Pored njega, dobru partiju su pružili Serge Ibaka sa 22 poena i Jeff Green sa 17 poena.

Nakon ovog meča, Denver je na omjeru od 9 pobjeda i 15 poraza, dok je Orlando skupio 10 pobjeda i 15 poraza.