Teletović i Nurkić odigrali zapažene partije

5. Feb 2017. | 20:20 | NV
514819834

Naš reprezentativac Mirza Teletović odigrao je dobar meč u dresu Milwaukee Bucksa. Bucksi su u Phoenixu sa 137:112 pobijedili domaće Sunse, a Mirza Teletović je u Talking Stick Resort Areni pokazao da voli igrati protiv bivših timova.

Teletović je bio drugi najefikasniji igrač Bucksa, pošto je za 24 minute igre ubacio 19 poena uz tri asistencije i tri skoka.  Mirza u prvom poluvremenu je upisao 13 poena (dvije trice, dvije dvije i tri slobodna bacanja) bez promašaja), što je dokaz da je Mirza sinoć imao svoju šutersku noć.

Najbolji u Bucksima bio je sjajni Giannis Antetokounmpo, koji je ubacio 30 poena uz 12 skokova i šest asistencija, a Jabari Parker dodao je 18 poena uz devet skokova. Kada je riječ o Phoenixu, Booker je bio glavni igrač sa 31 poenom, dok je Chriss dodao 27, a Tucker i Bledsoe po 13 poena.

Što se samog meča tiče, Bucksi su imali već nakon prve dionice 20 poena prednosti (45:25), ali je do poluvremena ta prednost nestala. Domaćim tim primakao se na svega osam poena zaostatka (74:66).

U nastavku utakmice gosti iz Milwaukeeja odlaze ponovo na više od 20 poena razlike i na kraju uvjerljivo dolaze do nove pobjede.

Nurkić ubacio devet poena, ali je pred izlaznim vratima iz kluba

Denver Nuggetsi doživjeli su ubjedljiv poraz na gostovanju kod San Antonija (121:97), a Jusuf Nurkić konačno je imao nešto veću minutažu, iako se već sedmicama priča da je naš Jusuf pred izlaznim vratima Denvera, baš kao i Danilo Gallinari koji je prošle sezone bio najbolji igrač Denvera.

Bh. centar je na parketu AT&T Centra proveo 23 minuta i za to vrijeme uspio je da zabilježi devet poena (4/8 iz igre, 1/4 slobodna bacanja), osam skokova, dvije asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu. To je bilo dovoljno da ga Fox Sports sinoć ocjeni kao najboljeg igrača na terenu u redovima Denvera.

Jamal Murray je sa 20 koševa bio najraspoloženiji kod Nuggetsa, dok je pobjednički tim predvodio Kawhi Leonard sa 19 pogodaka, šest skokova i pet asistencija.

Ekipa Denvera trenutno je osma na Zapadu sa 22 pobjede i 28 poraza.  Sa druge strane, Spursi zauzimaju drugo mjesto sa omjerom 39-11.