Trijumf PSG-a nad Bayer Leverkusenom: Na pragu četvrtfinala

U večerašnjoj prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka fudbaleri PSG-a trijumfovali su na gostovanju u Njemačkoj sa uvjerljivih 4:0

18. Feb 2014. | 23:01 | I.Č
19055

Fudbaleri PSG-a napravili su ogroman posao na putu ka četvrtfinalu Lige evropskih prvaka, jer su večeras u prvom susretu osmine finala u Leverkusenu pobijedili Bayer, rezultatom 4:0

U Leverkusenu nije bilo ama baš nikakve neizvjesnosti. PSG je od prvog minuta pokazao ko je „gazda na terenu“.

Parižani su poveli već u trećem minutu, kada je mrežu golmana Lena pogodio Matuidi. Potom na scenu je stupio Ibrahimović. Najprije je golom iz jedanaesterca u 39. povisio na 0:2, a samo tri minuta kasnije napravio je istinsku majstoriju kojom je već tada odlučio pobjednika meča. Popularni Ibra uhvatio je volej i loptu zakucao u desne rašlje nemoćnog Lena.

U 59. minutu Emir Spahić dobio je drugi žuti karton, odnosno crveni, pa su domaći ostali sa igračem manje na terenu, što je bio i definitivan potop njemačkog tima. Bayer je dotukao Cabaye golom u 88. minutu.