Ubjedljive pobjede Barcelone i Liverpoola: Džeko strijelac za Romu

4. Apr 2018. | 22:55 | NV
Edin_Dzeko_Roma

U večerašnjim susretima četvrtfinala Lige prvaka u fudbalu, domaćini su bili neumoljivi. Liverpool protiv Manchester Cityija i Barcelona protiv Rome u revanš idu sa ogromnom prednošću.

Barcelona je slavila rezulatom 4:1 protiv Rome za  koju nastupa naš Edin Džeko. Roma se dobro držala do 38. minute, ali onda Daniele De Rossi pogađa vlastitu mrežu i tako Barcelona dolazi do vodstva. U 55. minuti novi autogol. Ovaj put je vlastitu mrežu pogodio Konstantinos Manolas. Samo četiri minute kasnije, Barcelona dolazi do 3:0, a ovaj put pogađa Barcelonin stoper Gerard Pique.

Nadu Romi vratio je Džeko, pogodivši u 80. minuti, čime dolazi do petog pogotka u ovom takmičenju u ovoj sezoni. Međutim, Roma prima još jedan pogodak. U 87. minuti za konačnih 4:1 pogađa Luis Suarez.

U engleskom okršaju dva različita poluvremena. U prvom poluvremenu Liverpool je bio mnogo bolji tim i na odmor odlazi sa prednošću od čak tri gola. Za domaćine su pogađali Mohamed Salah u 12,. Alex Oxlade Chamberlain u 20. i Sadio Mane u 31. minuti. Za samo 12 minuta Liverpool je razbio trenutno prvoplasiranu ekipu u engleskom prvenstvu.

U drugom poluvremenu City je imao inicijativu, ali do pogotka nije došao, pa je utakmica završila sa rezultatom 3:0 za Liverpool.

Navijači Liverpoola svakako mogu biti zadovoljni postignutim rezultatom, ali ostaje bojazan za stanje Muhameda Salaha koji je zamijenjen u 53. minuti, nakon što se žalio na bolove u proponama. Ovaj sjajni egipatski fudbaler i večeras je bio najbolji igrač utakmice.