Važna pobjeda Portlanda, Nurkić odigrao još jednu odličnu partiju

2. Mar 2018. | 17:53 | NV
nurkic

Ekipa Portland Trail Blazersa, za koju nastupa naš Jusuf Nurkić, sinoć je došla do pete uzastopne pobjede pobjedivši na domaćem terenu ekipu Minnesote rezultatom 108:99.

Jusuf Nurkić je na terenu bio 19 minuta i postigao je 16 poena (šut za dva poena 7/11 i sa linije slobodnih bacanja 2/2) te tome dodao šest skokova, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu.

Timberwolwesi su uglavnom vodili tokom čitave utakmice, ali pri rezultatu 86:86, Portland, šest minuta prije kraja, prelazi u vodstvo serijom od 10:0. Nakon toga, utakmicu su rutinski priveli kraju. Pored odličnog nastupa Damiana Lillarda, statističari su primjetili da je ovu važnu pobjedu domaćem timu donijeli rezervisti koji su ubacili 28 poena, a rezervisti Minnesote samo 14.

Lillard je ubacio 35 poena, CJ McCollum je dodao 19, Nurkić i Shabazz Napier po 16. Kod gostiju najefikasniji je bio Karl-Anthony Towns sa 34 poena, Andrew Wiggins je dodao 21, a Jeff Teague 13.

Ovom važnom pobjedom Portland je stigao na četvrto mjesto na tabeli Zapadne konferencije sa omjerom od 36 pobjeda i 26 poraza. Minnesota je poziciju ispred sa omjerom 38 pobjeda i 27 poraza.