Vrlo dobra partija Teletovića, Nurkić ispod svog nivoa

17. Nov 2016. | 08:09 | NV
Nurkic

Milwaukee Bucksi našeg Mirze Teletovića sinoć su poraženi od ekipe Atlanta Hawks rezultatom 107:100.

Mirza Teletović je odigrao veoma dobru utakmicu. Za 26 minuta provedenih u igri, Mirza je postigao 14 poena (šut za tri poena 4/9), a tome je dodao i 4 skoka i jednu ukradenu loptu.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Paul Millsap sa 21 poenom i Mike Muscala sa 16 ubačaja. I ostala tri igrača iz prve petorke su bila dvocifrena.

U redovima Bucksa najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 26 poena i Jabari Parker sa 23 ubačaja. Svi ostali igrači u timu postigli su manje koševa od Teletovića.

Ekipa našeg Jusufa Nurkića Denver Nuggetsi pobjedila je ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 120:104

Jusuf Nurkić i ovu utakmicu je bio starter, ali ovo nije bila njegova noć. U prvih 11 minuta provedenih na terenu Nurkić nije ubacio niti jedan poen (šut za dva poena 0/3), ali je skupio 4 skoka, 2 asistencije i jednu blokadu. S takvim učinkom je otišao i na poluvrijeme. Na kraju, Nurkić se nije upisao u strijelce, a za 15 minuta u igri imao je 6 skokova, 4 asistencije i jednu blokadu.

Kako je rezultatu nedostajala rezultatska neizvjesnost, trener Denvera poštedio je svog najboljeg centra u najvećem dijelu utakmice.